Монгол Улсын Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль, Хятад Улсын Шанхайн Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургуулийн Шанхайн Эмнэлгийн Техникийн Коллежтэй хамтран ажиллах гэрээ байгуулав
2012-04-13 02:33 Админ

2012 оны 4 дүгээр сарын 5-ны өдөр Шанхай хотод Шанхайн Эмнэлгийн Техникийн  Коллежтэй хамтран ажиллах гэрээнд ШУТИС-ийн ректор Проф,Б.Дамдинсүрэн, Шанхайн Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургуулийн проректор,  Шанхайн Эмнэлгийн Техникийн  Коллежийн захирал Gang Zheng нар гарын үсэг зурав. Хамтран ажиллах гэрээнд гарын үсэг зурах ёслолын ажиллагаанд ШУТИС-ийн ЭХИС-ийн Эмнэлгийн тоног төхөөрөмжийн багш  Б.Энхжаргал, Шанхайн Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургуулийн  профессор Cheng Yunrhang, Шанхайн Эмнэлгийн Техникийн  Коллежийн дэд захирал Проф, Yuewei Ding, Гадаад харилцаа хамтын ажиллагаа хариуцсан захирал Rong Ding, Эмнэлгийн тоног төхөөрөмжийн тэнхимийн эрхлэгч Zhaoyan Hu,  Проф,Wang Zhixiong нар байлцлаа.

Хамтран ажиллах гэрээний агуулгад эмнэлгийн техникийн чиглэлээр суралцаж байгаа оюутануудыг үйлдвэрлэлийн дадлага хийлгэх, солилцох, хамтарсан эрдэм шинжилгээний хурал хийх, судалгааны шинжилгээний ажил хийх, монголын залуу багш нарыг сургаж дадлагажуулах, дипломын болон баклаврын, магиструудын сургалтыг явуулах, тус сургуулийн зүгээс ШУТИС-ийн эмнэлгийн тоног төхөөрөмжийн инженерийн мэргэжлийн лабораторийг бэхжүүлэх чиглэлээр техникийн тусламж үзүүлэх зэрэг ажлууд багтсан байна. Ёслолын арга хэмжээний үеэр  эмнэлгийн тоног төхөөрөмжийн чиглэлээр баклаврын хамтарсан хөтөлбөр хэрэгжүүлэх, магистр докторын сургалтын талаар ч ярилцсан байна.

Мөн өдөр ШУТИС-ийн ректор Б.Дамдинсүрэн, Б.Энхжаргал нар  Шанхайн Эмнэлгийн Техникийн  Коллежийн хичээлийн байр, сургалтын лабораториудтай танилцаж, эрдэм шинжилгээ судалгааны ажлуудын талаар нь сонсов.

Ректор Б.Дамдинсүрэн Шанхайн Jiao Tong  Их сургуульд зочиллоо

Монгол Улсын Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургуулийн ректор Б.Дамдинсүрэнг Шанхайн Jiao Tong  Их сургуулийн Graduate School of Education-Center for World-Class Universities-ийн Гүйцэтгэх захирал Проф. Ying Cheng 2012 оны 4 сарын 6 нд хүлээн авч уулзлаа. Уулзалтаар дэлхийн хэмжээнд их сургуулиудын зэрэг зиндааг хэрхэн тогтоодог үйл ажиллагааны тухай ярилцаж, ШУТИС-ийн хувьд хүсэлт гаргах талаар  болон сонирхсон олон асуудлуудын талаар хэлэлцэв.